fbpx

Šios mažos, juodos arba baltos spalvos sėklos yra gausios maistinėmis medžiagomis ir naudojamos kaip maisto papildas arba naudojamos gaminant įvairius patiekalus.

Chia sėklos yra žinomos dėl šių savybių:

  1. Skaidulų šaltinis: Chia sėklos yra labai turtingos skaidulomis, įskaitant tirpiąsias ir netirpiąsias skaidulas. Skaidulos padeda palaikyti normalią virškinimo sistemą, reguliuoja cholesterolio lygį kraujyje ir teikia sotumo jausmą, todėl gali būti naudingos svorio mažinimo procese.
  2. Omega-3 riebalų rūgštys: Chia sėklos yra vienas iš geriausių augalinių omega-3 riebalų rūgščių šaltinių. Jos yra svarbios sveikatai, ypač širdies ir kraujagyslių sistemai. Omega-3 riebalų rūgštys padeda mažinti uždegimą organizme ir gali turėti teigiamą poveikį smegenų veiklai.
  3. Antioksidantai: Chia sėklos taip pat yra turtingos antioksidantais, tokiais kaip flavonoidai ir fenolio junginiai. Antioksidantai padeda apsaugoti organizmą nuo laisvųjų radikalų žalos ir gali turėti įtakos ląstelių senėjimui ir ligų prevencijai.
  4. Mineralai: Chia sėklos yra geri kalcio, magnio, fosforo ir mangano šaltiniai. Šie mineralai yra svarbūs kaulų ir dantų sveikatai, raumenų veiklai ir kitoms organizmo funkcijoms.

Chia sėklų savybės leidžia jas naudoti įvairiuose patiekaluose. Gali būti naudojama kaip natūralus tirštiklis arba kiaušinių pakaitalas kepiniuose. Chia sėklas taip pat galima įmaišyti į kokteilius, jogurtus, salotas ar kiti maisto produktus, norint pridėti papildomos mitybinės vertės.

Share with

Pradėkite rašyti ir paspauskite Enter, kad ieškotumėte

Krepšelis

Krepšelyje nėra produktų.